Kvalitní mazadlo zajistí spolehlivost stroje

Kvalitní mazadlo zajistí spolehlivost stroje

Každý majitel dopravního prostředku nebo jiného stroje, který má ve svých útrobách řetězy a řetězové články ví, jak důležitá je pravidelná údržba těchto součástí. Bez dostatečného promazání by asi dlouho stroj nefungoval. Dříve v této oblasti příliš velký výběr nebyl. Dnes si může každý zákazník vybrat přesně podle toho, jaké mazadlo mu bude nejvíce vyhovovat. Špičkovým průmyslovým olejem, který má mnoho pozitivních vlastností je Molykote.
ozubená kola stroje.jpg
§ Nejedná se pouze o obyčejné mazadlo, ale tentio produkt svými vlastnostmi napomáhá i ochraně řetězů proti nečistotám, vlivu vlhkosti a čistících prostředků.
U jiných druhů někdy dochází při vyšších teplotách k odpařování a tvoření krystalů pryskyřice. Tento výrobek netvoří žádné nežádoucí zbytky ani při opravdu vysokých teplotách. Způsobují to unikátní látky, které jsou v oleji obsažené. Ty napomáhají i při relativně nízké viskozitě olejů mnohem efektivnějšímu pronikání do každého koutku řetězových článků. Kromě toho obsahuje i přísady pro zvýšení lepivosti na řetěz, zvýšení přilnavosti ke kovu, aniž by se musel přidávat zahušťovací olej.
řetěz na kole.jpg

Použití na všechny způsoby

Teplotní pracovní rozsah je až neuvěřitelně široký. Je naprosto spolehlivý od desetistupňového mrazu až do teploty dvou set padesáti stupňů celsia. Navíc neškodí životnímu prostředí, jelikož neobsahují ani olovo a ani nikl. Značku těchto olejů využívají jak profesionálové, tak i amatéři v mnoha zemích světa.
§ Využití je velice široké, proto výrobce dodává na trh svůj produkt v několika možných nádobách.
Vychází tak vstříc svým zákazníkům, kteří mají tímto způsobem usnadněnu manipulaci.
§ Může se tedy nanášet
– Štětcem
– stříkací olejničkou
– stříkací maznicí
– dávkovacím zařízením
– ponorným mazáním.
Nejnovějším hitem jsou praktické lubrikační spreje, které jsou ideální na ošetření šroubových spojů.

Comments on this post

0 Comments