Jak vybrat vhodný dárek pro miminko

Jak vybrat vhodný dárek pro miminko

Pokud máte ve svém blízkém okolí těhotnou ženu, jistě přemýšlíte o tom, čím jí po narození dítěte obdarujete. Nejprve je dobré rozmyslet si, zda budete vybírat dárek jen pro novopečenou maminku nebo pro právě narozené miminko či pro oba.
Proč nevybrat dárek vhodný pro maminku?

miminko

Většina dárků, které maminka obdrží, bývá určeno pro miminko, a tak pokud chcete vystoupit z řady, můžete svůj dárek zaměřit čistě na maminku. Vždyť přece ta si za svůj statečný výkon při porodu, odměnu zaslouží. Pokud se jedná o Vaši dobrou přítelkyni, nejlépe víte, čím ji potěšíte. Můžete pořídit něco, co novopečená maminka po porodu užije, například nějakou kosmetiku vhodnou k péči o tělo po porodu. Případně můžete koupit něco zcela z jiného soudku například knihu nebo CD oblíbeného interpreta.

Poptejte se, co by maminka užila?
Pokud nechcete, aby se mamince doma sešlo dvacet dudlíků a deset plyšových medvídků, nebojte se maminky zeptat, co pro miminko by se jí do výbavičky hodilo. Nemusíte se přitom cítit trapně, většina maminek to opravdu ocení. Pokud se pořízení výbavy pro miminko rozloží mezi více lidí, rodiče alespoň ušetři nějakou tu korunu, která se jim později bude určitě hodit. Skvělým dárkem může být nějaké oblečení pro miminko, hračky pro kojence, kolotoč nad postýlku, lehátko, zavinovačka, lahvičky na mléko nebo pleny. Zajímavým dárkem mohou být také milníkové kartičky. Ty poslouží jako skvělá dekorace při focení malého miminka během jeho prvních měsíců života. Seženete kartičky jak pro chlapečky, tak pro děvčátka.

výbavička

Vlastnoručně vyrobený dárek potěší
Jste-li manuálně zruční a kreativní, pusťte se klidně do výroby nějakého osobního dárku sami. Pletařky mohou uplést kojeneckou sadu obsahující například svetřík pro miminko, čepičku, botičky. Baví-li vás malování na textil a šití, můžete vyrobit hračku pro miminko, ušít zavinovačku nebo vlastnoručně vyzdobit například bílé body pro miminko.

Comments on this post

0 Comments