Aby ruce byly naší chloubou

Aby ruce byly naší chloubou

Mytí nádobí, práce na zahradě i používání chemických čističů bez rukavic rukám neprospívá. Dennodenně ruce vystavujeme na odiv, ale ne vždy přitom máme dobrý pocit.

dlaň ruky

· Promazávat – ruce nejlépe po každém použití mýdla namažte. Přes den volte přípravky, které se lépe vstřebávají a na večer mastnější. Na noc můžeme ruce vložit do bavlněných rukavic a nechat tak krém lépe vstřebat. O jednom známém krému vhodném na ruce se můžete dočíst:

· Kůže je naše bariéra, která slouží k tomu, aby se do těla nedostaly choroboplodné látky čímž plní především ochrannou funkci. V neposlední řadě krém slouží jako ochrana před nepříznivými vlivy.

masáž rukou

· Vyživovat – ruce jsou zásobovány živinami především zevnitř tedy tím co sníme. Strava bohatá například na zinek má dobrý vliv na naše nehty. Zinek můžeme nalézt jednak v potravinových doplňcích ale především v přírodní podobě v dýňových semínkách.

· Chránit – samozřejmostí by mělo být používání ochranných rukavic při práci se chemickými látkami. Ti, kdo trpí na suché ruce a ekzémy by měli volit rukavice i pro mytí nádobí v ruce. Pravdou je že mytí v rukavicích není nic příjemného, což se ale dá eliminovat nalezením odpovídající velikosti rukavic. Je mnohem příjemnější pracovat s rukavicemi odpovídající velikosti než o dvě čísla většími. Ani v zimě bychom neměli podceňovat chlad a obléci si teplé rukavice i když teplota se drží na nule, zabráníme tím nadměrnému vysušování rukou.

lakované nehty

Za své ruce bychom se neměli stydět a měli bychom je udržovat v dobré stavu. Můžeme se však obrátit na manikérku, ženu, která nám s péčí o ruce pomůže. Krom toho že ruce odborně ošetří může našim rukou dopřát masáž která je velmi příjemná a uvolňující. Bonusem může být závěrečné nalakování nehtů nebo přírodní ošetření za pomoci pasty z včelího vosku.

Comments on this post

0 Comments